Klasyk literatury jako prezenty na święta 2021

Wybieranie upominków dla bliskich często wiąże się z zabawą – zwłaszcza gdy obdarowywane osoby  naprawdę są dla nas ważne. Niestety w obecnych czasach często brakuje czasu, a prezenty na święta 2021 są kupowane w wielkim pośpiechu i stresie. Aby tego uniknąć koniecznie zobacz nasze najciekawsze propozycje dotyczące książkowych upominków na Boże Narodzenie. A może znajdziesz w nich coś dla Twoich bliskich?

"Dzieci z Fatimy. Powieść dla małych i dużych" – prezent nie tylko dla dzieci

Dorota Krawczyk napisała książkę "Dzieci z Fatimy. Powieść dla małych i dużych", która może być dobrym pomysłem na prezent nie tylko dla najmłodszych członków rodziny. Losy  Franciszka oraz Hiacynty Marto oraz Łucji dos Santos mogą być czytane wspólnie przez całą rodzinę, a uważna lektura książki może stanowić również pomoc w modlitwie różańcowej. Boże Narodzenie jest doskonałym czasem na przybliżenie postaci Maryi, Matki Chrystusa, która chce również nami się opiekować w codzienności i prozie życia.

"Najlepsza reszta życia", czyli coś do poczytania dla babci i dziadka

Starość w naszym społeczeństwie bywa często kojarzona z chorobami, smutkiem i niedostatkiem. Jak dobrze ją przeżyć? Na to pytanie starają się odpowiedzieć Mark Victor Hansen, Art Linkletter w książce "Najlepsza reszta życia". Lektura nie jest wywodem naukowym, ale zbiorem praktycznych porad i przykładów z życia dotyczących starości. Autorom nie brakuje humoru, dlatego niektóre fragmenty są bardzo zabawne. Cała lektura jest napisana w pozytywnym tonie i ma na celu zmotywowanie starszych ludzi do aktywności i życia w pełni.

"Ukochany marnotrawny" – książka dla tych, którzy kochają zagubionych

Pozycja o bardzo przejmującym tytule "Ukochany marnotrawny. Kiedy twoi bliscy porzucają wiarę" została napisana przez byłą ateistkę, a obecnie – siostrę zakonną. Autorką jest Theresa Aletheia Noble FSP, która pomaga osobom chcącym wrócić do Kościoła na nowo. Lektura opowiada o wątpliwościach i problemach, jakie w wierze może napotykać współczesny człowiek, ale – co ważne – również pomaga odpowiedzieć na pytanie o to, jakie postawy i zachowania mogą pomóc osobom zagubionym w powrocie. Theresa Aletheia Noble FSP przedstawia powody swojego odejścia od Boga oraz cały proces nawrócenia.